Hypericum Plant Seva de Mesteacan 60 cps Hypericum

Supliment alimentar antioxidant, detoxifiant hepatic, neuroprotector, tonifiant și antiimbătrânire.

Proprietăți:

- contribuie la eliminarea toxinelor și purificarea sângelui, curățarea vaselor de sânge contribuind la reducerea rigidității și sporirea elasticității;
- contribuie la reducerea inflamațiilor digestive produse de excesul de acid gastric și menținerea pH-ului normal al organismului, dezvoltarea memoriei;
- prin puterea antioxidantă ajută la prevenirea degradării neuronilor, asigurând un aport optim de energie și previne creșterea în greutate.

Compoziție:

Extract uscat Seva de mesteacăn 90 mg, acid alfa lipoic 30 mg, Calciu 20 mg, Magneziu 40 mg, Vitamina C 20 mg.

Mod de utilizare:

Adulți - câte 4 capsule pe zi, în cura de 6 săptămâni. Se recomandă 2-3 cure pe an.