Rotta Natura Omega 3-6-9 30 cps Rotta Natura

Acizii grasi nesaturati, Omega 3,6 si 9 sunt prezenti in acest produs in cea mai buna forma, amestecul din mai multe surse. Fiecare din cele trei surse este considerata ca fiind valoroasa pentru acizii grasi nesaturati pe care ii contine. Omega 3 are proprietati antiinflamatoare si anticoagulante. Scindeaza molecula de colesterol si asigura suportul mecanismelor ce mentin la un nivel optim balanta trigliceride-lipide.

Omega 6 influenteaza calitatea pielii, parului, unghiilor si ajuta la mentinerea balantei hormonale si emotionale. Omega 6 impreuna cu omega 3 influenteaza atat productia hormonilor implicati in procesele inflamatorii cat si toate functiile la nivel celular. Omega 9 regleaza mecanismele implicate in aparitia aterosclerozei, bolilor cardiovasculare, influenteazã sistemul imunitar si mentine sanatatea articulatiilor. Echilibrul bine stabilit intre Omega 3, Omega 6 si Omega 9 asigura eficienta maxima produsului.

Recomandari:
● mentine concentratiile normale ale colesterolului din sange;
● contribuie la functia normala a inimii contribuie la mentinerea vederii normale;
● contribuie la mentinerea functiei normale a creierului.

Mod de administrare: 3 capsule pe zi, timp de 3 luni

Forma de prezentare: 30 capsule