Hyllan Pharma Hyllan Calciu Lactic x 20 cpr - Hyllan Pharma

HYLL Calciu Lactic x 20 cpr  formă de calciu (sarea de calciu) cu cel mai rapid grad de absorbtie, are toate proprietățile ionului de calciu: menține integritatea morfofuncțională a oaselor, intervine în transmiterea impulsului nervos, este indispensabil procesului de coagulare a sangelui, datorită radicalului lactic, are și acțiune antiseptică intestinală.

Durata de livrare: 24 ore

HYLL Calciu Lactic x 20 cpr - calciul lactic se asimilează ușor, contribuind esențial la formarea unui sistem osos rezistent și sanatos.În cazul copiilor, este indicată administrarea sa pentru perioadele de creștere și adolescentă. Este de asemenea indicat în tratamentul deficitului de calciu: stări de hipocalcemie și/sau hemoragice, hemofilie, rahitism, TBC, afectiuni alergice (astm, urticarii, psoriazis, eczeme, mancarimi ale pielii), hipertiroidii, diabet.Tratamentul profilactic al deficitului de calciu atunci când necesarul de calciu este crescut (perioada de crestere, sarcina, alaptare).

Beneficii:
Forma de calciu (sarea de calciu) cu cel mai rapid grad de absorbție, are toate proprietățile ionului de calciu: menține integritatea morfofuncțională a oaselor, intervine în transmiterea impulsului nervos, este indispensabil procesului de coagulare a sângelui, datorita radicalului lactic, are si actiune antiseptica intestinala.
Calciul lactic se asimilează ușor, contribuind esențial la formarea unui sistem osos rezistent și sanatos, în cazul copiilor, este indicata administrarea sa pentru perioadele de crestere și adolescență. Este, de asemenea, indicat în tratamentul deficitului de calciu: stări de hipocalcemie, rahitism, afecțiuni alergice (urticarii, eczeme, mâncărimi ale pielii), tratamentul profilactic al deficitului de calciu atunci când necesarul de calciu este crescut - perioada de creștere.

Mod de administrare:
2 - 3 comprimate de 3 - 4 ori pe zi (sau conform sfatului medicului ori al farmacistului).

Compoziție:
Lactat de calciu pentahidrat 500 mg;