Dacia Plant Calmotusin cu Propolis si Menta Fara Alcool Spray x 20 ml Dacia Plant

Solutie hidroglicerica pentru ingrijirea cavitatii bucale. Produs natural conceput ca scut de protectie al sistemului respirator, cu rol dezinfectant.

Durata de livrare: 72 ore

De ce Calmotusin cu Argint coloidal spray de la Dacia Plant?
- produsul este conceput cu scopul de a dezinfecta si proteja cavitatea bucala si aparatul respirator, datorita argintului coloidal din compozitie;
- are puternice efecte antibacteriene si antifungice;
- poate fi administrat persoanelor care au dezvoltat rezistenta la antibiotice;
- nanoparticulele de Argint nu se depun in organism, fiind elimenate pe cale renala;
- concentratia crescuta de argint coloidal din solutie 50ppm creste eficienta produsului;
- reteta 100% naturala, FARA ZAHAR si FARA ALCOOL, usor de administrat.

Produsul nu contine coloranti si conservanti.

Calmotusin cu propolis si menta spray fara alcool este un produs natural conceput pentru mentinerea sanatatii aparatului respirator, datorita propolisului si mentei din compozitie, produsul are efect calmant si placut in caz de iritatie a gatului.

De ce Calmotusin cu propolis si menta spray?
- conceput special pentru durerile din gat, produsul are efecte expectoranteantiinflamatoarecalmante;
- este 100% naturalFARA ZAHAR, FARA ALCOOL;
- este usor de utilizat sub forma de pulverizator, spray;
propolisul si menta protejeaza aparatul respirator, calmeaza tusea si durerile din gat lasand un gust placut si o respiratie proaspata si usoara.

Produsul nu contine coloranti si conservanti.

Contribuie la

- favorizarea expectoratiei si eliminarea secretiilor bronsice;
- mentinerea sanatatii sistemului respirator;
- are efect calmant si placut in caz de iritatie a gatului (faringelui, amigdalelor si corzilor vocale).

Actiuni:
- antitusiva, expectoranta;
- antiinflamatoare si antispastica;
- decongestionanta a cailor respiratorii;
- antimicrobiana,
- calmanta.

Indicatii:
- tuse de diverse etiologii cu caracter uscat (tuse uscata) sau umed (tuse productiva);
- bronsite acute si cronice;
- traheite, traheobronsite;
- laringite, faringite;
- viroze respiratorii si stari gripale.

Ingrediente

extract moale din amestec de plante [patlagină (Plantago lanceolata) - frunze (30%); isop (Hyssopus officinalis) - parti aeriene (20%); nalba-mare (Althaea officinalis) – radacini (20%); ciubotica-cucului (Primula officinalis) - parti aeriene (10%); scai-vanat (Eryngium planum) - parti aeriene (10%); lemn-dulce (Glycyrrhiza glabra) - radacini (5%); ghimbir (Zingiber officinale) – radacini (5%)] (30%); extract hidrogliceric de propolis cu minim 12 mg/ml polifenoli (10%); amestec de uleiuri esentiale [menta-salbatica (Mentha arvensis)(28,57%); lamai (Citrus limonum)(28,57%); portocal-dulce (Citrus sinensis)(28,57%); eucalipt (Eucalyptus globulus)(14,29%)](1,3%); glicerina vegetala (58,7%).

Mod de administrare

Copii intre 3 si 7 ani: cate 1 puf de 3 ori pe zi.
Copii intre 7 si 14 ani: cate 1-2 pufuri de 3 ori pe zi.
Adulti si tineri peste 14 ani: cate 2-4 pufuri de 3 ori pe zi.

Contraindicatii

Sarcina, alaptare, intoleranta la propolis sau la oricare dintre celelalte componentele ale produsului.