Dacia Plant Calmotusin cu miere și eucalipt 20 dropsuri Dacia Plant

Formulă naturală, complexă, cu 7 plante medicinale, 5 uleiuri esențiale, miere de salcâm și nectar din flori de cocos, concepută pentru decongestionarea căilor respiratorii și ușurarea respirației.

• Video (1)
Produsul:
  • este realizat din ingrediente naturale, FARA ZAHAR, indulcit cu nectar din flori de cocos;
  • contine 7 plante si 5 uleiuri esentiale;
  • este realizat conform cerintelor europene de calitate si siguranta alimentara;
  •  fara coloranti si conservanti.

Contribuie la

- ajuta la degajarea cailor respiratorii si la mentinerea secretiilor normale din tractul respirator;
- are efect calmant, emolient si placut asupra gatului, faringelui si corzilor vocale;
- sustine respiratia si ajuta la confortul respirator.

Actiuni:
- emolienta;
- fluidifianta a secretiilor bronsice;
- expectoranta;
- decongestiva la nivelul tractului respirator;
- antiinflamatoare;
- calmanta.

Indicatii terapeutice:
- tuse de diverse etiologii;
- faringite;
- laringite;
- traheite;
- bronsite acute si cornice;
- viroze respiratorii;
- disfonie (raguseala).

Ingrediente

glucoza ( 54,64%) ; cocos (Cocos nucifera) - nectar din flori cristalizat (36,43%); miere de salcam (7,29%); extract moale din amestec de plante* (0,73%); eucalipt - mentol (0,62%) ; uleiuri esentiale** (0,29%).

*amestec de plante: patlagina (Plantago lanceolata) - frunze (30%); isop (Hyssopus officinalis) - parti aeriene (20%); nalba-mare (Althaea officinalis) - radacini (20%); ciubotica-cucului (Primula officinalis) - parti aeriene (10%); scai-vanat (Eryngium planum) - parti aeriene (10%); lemn-dulce (Glycyrrhiza glabra) - radacini (5%); ghimbir (Zingiber officinale) - radacini (5%).

**uleiuri esentiale: eucalipt (Eucalyptus globulus) (38,16%); anason (Pimpinella anisum)(24,16%); menta - salbatica (Mentha arvensis)(12,56%); portocal-dulce (Citrus sinensis)(12,56%); lamai (Citrus limonum)(12,56%).

Mod de administrare: Adulti si copii cu varsta de peste 5 ani: cate 1 bomboana de 3-5 ori pe zi. Bomboanele nu se mesteca si nu se inghit intregi.

Contraindicatii: Intoleranta la oricare dintre componentele produsului.

Precautii: Se consuma cu prudenta de catre persoanele cu diabet zaharat.