Good Days Activ Aloe Forte 500 ml Good Days

Sustine buna functionare a digestiei, ajuta la reglarea tranzitului si la mentinerea peristaltismului intestinal normal.
Cod Produs: NOB082174 Ai nevoie de ajutor? 0754673925
            ACTIValoe® FORTE 500 ml
        Este un gel de Aloe vera de cea mai înaltă calitate, întrucât garantează un conținut standardizat de minimum 10% polizaharide (eficiente din punct de vedere biologic) în fiecare cutie, fiind astfel unic pe piață. Dacă luăm în considerare faptul că planta proaspătă de Aloe vera conține in medie până la 15% polizaharide, garanția a minimum 10% polizaharide reprezintă o siguranță a bioeficientei acestui produs. Buletinul de analiză inclus în fiecare cutie constituie dovada calității produsului, a seriozității și profesionalismului partenerilor noștri. Polizaharidele sunt considerate printre cele mai puternice imunomodulatoare de origine vegetală și, de asemenea, reprezintă cea mai înstabilă substanța în materia finală în cadrul prelucrării speciei Aloe vera.
        Dacă materia finală conține o cantitate mare de polizaharide, este garantat și conținutul celorlalți compusi activi. Conține Qmatrix® ACTIValoe® de la ALOECORP Inc. – lider mondial de extracte de calitate superioară din Aloe vera. Aloe vera din compozitia ACTIValoe® este cea mai testată și studiată din lume.
        Singura Aloe vera de pe piață care declară conținutul ridicat (garantat min. 10%) al substanțelor imunomodulatoare – polizaharide, eficiente din punct de vedere biologic. ACTIValoe® FORTE este un lichid limpede, nu foarte dens, deoarece densitatea gelului este dată de structura fizică a celulelor din care se formează și, în plus, gelul nu este aditivat artificial cu agenți de ingrosare.
           Proprietăți:
  • Contribuie la sănătatea gastro-intestinala,
  • Ajută la buna funcționare a sistemului imunitar,
  • Ajută la reglarea tranzitului și la menținerea peristaltismului intestinal normal,
  • Susține digestia și funcția intestinului,
  • Crește rezistenta la efort psihic,
  • Contribuie la menținerea glicemiei în limite normale.
            Actiuni:
Calmarea arsurilor stomacale și reducerea balonarii Reglarea tranzitului intestinal Mentinerea unui pH normal la nivelul stomacului Convalescenta, ca bautură reconfortanta In cazuri de oboseală cronică
           Ingrediente: Apă purificată, Qmatrix® ACTIValoe®, acid citric (antioxidant, conservant) 0,11%, sorbat de potasiu (conservant) 0,1%, benzoat de sodiu (conservant) 0,1%.
            Mod de utilizare:
  • Pentru susținerea sistemului digestiv sau în perioade de convalescentă se amesteca 25 ml ACTIValoe® FORTE cu aprox. 100ml de apă rece.
  • În celelalte cazuri, se amestecă 15 - 20 ml ACTIValoe® FORTE cu aceeași cantitate de apă și se consuma o data sau de două ori pe zi cu cel puțin ½ ora înainte de masă.
  • Se recomandă maximum 50 ml de ACTIValoe® FORTE pe zi.
  • Pentru copiii între 3 și 12 ani se recomandă maximum 15 ml pe zi.
               Durata de utilizare:
Se recomandă să se alterneze cure de 3 luni cu pauze de 1 luna între cure.Datorită conținutului scazut de aloina. Vezi in cutie buletinul de analiza cu explicatiile.
              Contraindicatii:
Nu se administrează la copii cu vârsta de până la 3 ani, la femei ănsarcinate sau care alăptează, precum și celor care au intoleranșă individuală la Aloe vera.
               Precauții:
A se administra cu prudență în: inflamații intestinale acute - boala Crohn, colite ulcerative; ileus, abdomen chirurgical acut, dureri abdominale de etiologie necunoscută.