Secom Toothpaste Tablets x 60cps Secom

Formula ce mentine sanatatea cavitatii bucale, prin continutul de Afin-american, apreciat pentru proprietatile antibacteriene.

Durata de livrare: 72 ore

Avantaje:
· contine ExoCyan®CRAN, extract patentat din fruct de Afin american
· gust placut de fructe
· nu contine: gluten (Certificare NSF-Gluten Free), cazeina, alcool, lapte, ou, soia, grau, drojdie, porumb, coloranti, arome, indulcitori artificiali, zahar adaugat, organisme modificate genetic (Certificare Non-GMO)

Efecte si beneficii:

· sustinerea sanatatii cavitatii bucale si a reducerii aparitiei placii dentare: ofera suport in inhibarea activitatii enzimelor bacteriene specifice de la nivelul cavitatii bucale, reducand aparitia tartrului si a cariilor la copii

· functionarea normala a activitatii enzimelor digestive si a capacitatii antioxidante a salivei; mentine mecanismul natural de aparare al cavitatii bucale

· sustinerea albirii dintilor si a cresterii rezistentei acestora

· favorizarea reducerii sensibilitatii gingiilor, a tumefierii, a hemoragiilor gingivale si a respiratiei urat mirositoare

Mod de administrare:

Copii 3-12 ani: cate 1 tableta de 2 ori/zi sau conform recomandarii consultantului de specialitate.
Se mesteca usor pana se dizo
lva, se perie si ulterior se clateste cu apa.
In cazul in care nu se poate folosi periuta de dinti, tabletele se mesteca usor pana la dizolvare si apoi se elimina.

Prezentare: 60 capsule