Vitalia Unguent Emolient Cu Sulf 10% 30 ml Vitalia Santaderm

Destinat pentru refacerea integritatii pielii afectata de diverse tipuri de eczeme sau dermatite. Dezinfectant si rekeratinizant.

Produsul este un amestec de extracte din scoarta de salcie ce contine salicina (derivat al acidului salicilic - un important beta-hidroxiacid cu actiune bacteriostatica si keratolica),  din mesteacan cu efecte decongestiv si cel de ienupar care faciliteaza eliminarea de scuame. Acest produs dermatocosmetic este destinat pentru refacerea integritatii pielii afectata de diverse tipuri de eczeme sau dermatite. Are proprietati dezinfectante si rekeratinizante.

Mod de administrare: se aplica produsul in strat subtire pe zona afectata. Produsul cosmetic se poate utiliza si in cazul expunerii prelungite la temperaturi scazute, rosaturi si crapaturi (fisuri) dermale.

Forma de prezentare:  flacon 30 ml.