Dacia Plant Normocolesterol Tinctura Fara Alcool 50 ml Dacia Plant

Normocolesterol, extract fara alcool este un produs natural care ajuta la mentinerea colesterolului si a trigliceridelor in limite normale. Dintre produsele vegetale administrate pe cale orala, solutiile sunt cel mai usor asimilate de catre organism, extractul putand fi administrat si persoanelor cu interdictie la alcool.
Cod Produs: C4632 Ai nevoie de ajutor? 0754673925

Mod de administrare

Uz intern:
Adulti:
cate 30-35 picaturi de 3 ori pe zi.
Produsul poate fi administrat ca atare sau diluat in 50 ml de apa sau suc de fructe (un sfert de pahar), cu 30 de minute inaintea mesei. Se recomanda cure de 3 luni cu 3 saptamani pauza.

Contraindicatii

Sarcina, alaptare, intoleranta la oricare dintre componentele produsului.

Precautii

Se administreaza cu prudenta persoanelor cu diabet zaharat.

Contribuie la

- mentinerea concentratiilor colesterolului si a trigliceridelor din sange in limite normale - protejarea tesutului hepatic de acumularea grasimilor

Ingrediente

Extract moale din amestec de plante [anghinare (Cynara scolymus)-frunze (20%), mesteacan (Betula pendula)-frunze (15%), brusture (Arctium lappa)-radacini (15%), papadie (Taraxacum officinale)-frunze (10%), rostopasca (Chelidonium majus)-parti aeriene (10%), rozmarin (Rosmarinus officinalis)-frunze (10%), armurariu (Silybum marianum)-fructe (10%), aloe (Aloe vera)- extract 20:1 din parti aeriene (5%), leurda (Allium ursinum)-frunze (3%), ghimbir (Zingiber officinale)-rizomi (2%)] (30%); glicerina vegetala (70%).
Forma prezentare: 50 ml
Produsul nu contine coloranti si conservanti.