Plant Extrakt Extract din seminte de MESTEACAN ( Betula verrucosa Semi MG = D1 ) 50ml Plant Extrakt

Fii primul care scrie un Review
Nivele de acţiune: sistem nervos central.
La comanda
Cod Produs: C4788 Ai nevoie de ajutor? 0754673925
Extractul gemoterapic este obţinut din seminţe proaspete de *Mesteacăn argintiu (Betula verrucosa), prelucrate conform reţetei farmaceutice de macerat glicerinic. Conţine alcool etilic de cereale 18% vol.
* Plantă recoltată ecologic.
Certificare ecologică EcoInspect Ro-008.

Recomandări principale: ajută la ameliorarea stărilor de astenie psihică; îmbunătăţeşte memoria; recomandat în stări de suprasolicitare intelectuală, dificultăţi de concentrare la elevi şi studenţi.

Propuneri de asocieri cu alte produse gemoterapice:

• pentru îmbunătăţirea performanţelor intelectuale la vârstnici, cu Extract din muguri de Arin negru - Alnus glutinosa MG=D1;
  • în dificultăţi de concentrare la elevi şi studenţi, cu Extract din muguri de Ginkgo - Ginkgo biloba MG=D1;
  • ca tonic al sistemului nervos, cu Extract din muguri de Măr - Malus sylvestris MG=D1 şi Extract din muguri de Cătină albă - Hippophae rhamnoides MG=D1.

Obs: propunerile de asocieri de gemoterapice sunt orientative şi nu exclud şi alte posibilităţi de asociere de produse, adaptate la necesităţile specifice fiecărei persoane.

Modul de administrare:
Adulţi şi copii peste 7 ani: în general, câte 1-2 ml, în puţină apă, de 2 ori pe zi, dimineaţa şi la prânz, înainte de mese.
1 ml=aprox. 25 de picături
În cazul asocierii cu alte extracte gemoterapice, se va administra o dată pe zi.
Durata administrării poate varia între 1-3 luni de zile. Se poate repeta administrarea după 1 sau 2 luni de pauză.

Nu se cunosc reacţii adverse sau contraindicaţii.

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Compara produse