Plant Extrakt Extract din muguri de GINKGO BILOBA ( Ginkgo Biloba MG=D1 ) 50ml Plant Extrakt

Fii primul care scrie un Review
Nivele de acţiune: sistem circulator.
La comanda
Cod Produs: C4769 Ai nevoie de ajutor? 0754673925
Extractul gemoterapic este obţinut din muguri proaspeţi de Ginkgo biloba, prelucraţi conform reţetei farmaceutice de macerat glicerinic.
Conţine alcool etilic de cereale 33 % vol.

Recomandări principale: susţine circulaţia cerebrală şi periferică (vasodilatator şi trofic vascular); ajută la fluidificarea sângelui; reduce fenomenele de senescenţă şi degradare a funcţiilor intelectuale; efect antioxidant, de combatere a radicalilor liberi ai oxigenului.

Propuneri de asocieri cu alte produse gemoterapice:

• pentru susţinerea circulaţiei cerebrale la vârstnici, cu Extract din muguri de Arin negru - Alnus glutinosa MG=D1 şi Extract din mlădiţe de Sequoia - Sequoia gigantea MG=D1;
  • în tulburări de echilibru (vertij), cu Extract din muguri de Arin negru - Alnus glutinosa MG=D1 sau Extract din mlădiţe de Vâsc - Viscum album MG=C1 (la hipertensivi);
  • în dificultăţi de concentrare la elevi şi studenţi, cu Extract din seminţe de Mesteacăn - Betula verrucosa semi MG=D1.

Obs: propunerile de asocieri de gemoterapice sunt orientative şi nu exclud şi alte posibilităţi de asociere de produse, adaptate la necesităţile specifice fiecărei persoane.

Modul de administrare:
Adulţi şi copii peste 12 ani: în general, câte 2 ml, în puţină apă, de 2 ori pe zi,dimineaţa şi la prânz, înainte de masă.
1 ml=aprox. 25 de picături
Durata administrării poate varia între 1-3 luni de zile. Se poate repeta administrarea după 1 sau 2 luni de pauză.

Atenţionări:
Nu se recomandă administrarea după orele 18, putând provoca insomnii datorită efectului stimulator la nivel cerebral.

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Compara produse