Plant Extrakt CONCENTRAT din Mladite Maces ( Rosa canina ) 15 ML Plant Extrakt

Fii primul care scrie un Review
Nivele de acţiune: sistem imunitar, aparat respirator, aparat osteoarticular.
La comanda
Cod Produs: C4783 Ai nevoie de ajutor? 0754673925

Extractul gemoterapic este obţinut din mlădiţe proaspete de * Măceş (Rosa canina), prelucrate conform reţetei farmaceutice de macerat glicerinic. Conţine alcool etilic de cereale 18% vol.

* Plantă recoltată ecologic.
Certificare ecologică EcoInspect Ro-008.

Recomandări principale:
Sistem imunitar: ajută la scăderea incidenţei infecţiilor respiratorii; ajută la ameliorarea simptomelor din infecţii ale căilor respiratorii. Recomandat în tulburările de creştere ale copiilor cauzate de infecţii recidivante ale căilor respiratorii.

Propuneri de asocieri cu alte produse gemoterapice:

• în oboseală rapidă şi stări de epuizare, cu Extract din muguri de Porumbar - Prunus spinosa MG=D1 şi Extract din muguri de Stejar - Quercus pedunculata MG=D1;
  • pentru scăderea incidenţei infecţiilor respiratorii, cu Extract din muguri de Coacăz negru - Ribes nigrum MG=D1 şi Extract din muguri de Brad - Abies pectinata MG=D1;
  • pentru ameliorarea simptomelor din infecţii ale căilor respiratorii, cu Extract din muguri de Brad - Abies pectinata MG=D1, Extract din muguri de Coacăz negru - Ribes nigrum MG=D1 şi Extract din muguri de Mesteacăn - Betula verrucosa MG=D1(copii) sau Extract din muguri de Mesteacăn pufos - Betula pubescens MG=D1(adulţi) ;
  • la copii, ca stimulent al creşterii cu Extract din muguri de Mesteacăn - Betula verrucosa MG=D1şi Extract din muguri de Brad - Abies pectinata MG=D1;
  • în tulburări de creştere ale copiilor, cu Extract din muguri de Porumbar - Prunus spinosa MG=D1şi Extract din muguri de Brad - Abies pectinata MG=D1;
  • în convalescenţă postgripală, cu Extract din muguri de Porumbar - Prunus spinosa MG=D1;
  • pentru ameliorarea durerilor de cap, cu Extract din muguri de Măr - Malus sylvestris MG=D1şi Extract din muguri de Arin negru - Alnus glutinosa MG=D1;
  • pentru încetinirea deformărilor articulare, cu Extract din mlădiţe de Viţă de vie sălbatică - Ampelopsis weitchii MG=D1 şi Extract din muguri de Coacăz negru - Ribes nigrum MG=D1;
  • în stări febrile, cu Extract din scoarţă de Salcie- Salix alba MG=D1şi Extract din muguri de Arin negru - Alnus glutinosa MG=D1.

Alte asocieri în: alergii respiratorii, anemie, fragilitate capilară, potenţează efectul Extractului din muguri de Tei argintiu- Tilia tomentosa MG=D1.

Obs: propunerile de asocieri de gemoterapice sunt orientative şi nu exclud şi alte posibilităţi de asociere de produse, adaptate la necesităţile specifice fiecărei persoane.

Mod de administrare:

Adulţi şi copii peste 7 ani: în general, câte 6 picături, în puţină apă, de 2-3 ori pe zi, înainte de mese.
La copii între 2 şi 7 ani: în general, câte 3 picături, în puţină apă, de 2-3 ori pe zi, înainte de mese.
Se poate administra şi copiilor între 1 şi 2 ani, o picătură, în puţină apă, dimineaţa, înainte de masă.
În cazul asocierii cu alte extracte gemoterapice, se va administra o dată pe zi, doza de 6 picături, pentru adulţi şi copii peste 7 ani şi 3 picături pentru copii între 2 şi 7 ani.
Durata administrării poate varia între 1-3 luni de zile. Se poate repeta administrarea după 1 sau 2 luni de pauză.

Nu se cunosc reacţii adverse sau contraindicaţii.

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Compara produse