Plant Extrakt CONCENTRAT din Mesteacan Pufos ( Betula pubescens ) 15 ML Plant Extrakt

Fii primul care scrie un Review
Nivele de acţiune: sistem imunitar, aparat respirator, aparat osteoarticular, cavitate bucală.
La comanda
Cod Produs: C4790 Ai nevoie de ajutor? 0754673925

Extractul gemoterapic este obţinut din muguri proaspeţi de *Mesteacăn pufos (Betula pubescens) prelucraţi conform reţetei farmaceutice de macerat glicerinic. Conţine alcool etilic de cereale 33% vol.

* Plantă recoltată ecologic.
Certificare ecologică EcoInspect Ro-008.

Recomandări principale:
Metabolism general: ajută la eliminarea toxinelor şi la fortificarea organismului.
Aparat respirator: ajută la ameliorarea simtomelor din infecţii ale tractului respirator.
Aparat osteo-articular: ajută la remineralizarea oaselor şi la ameliorarea durerilor articulare.
Cavitate bucală: ajută la ameliorarea simptomelor din afecţiuni gingivale.

Propuneri de asocieri cu alte produse gemoterapice:

• în afectări rino- sinusale- bronşice, cu Extract din muguri de Coacăz negru - Ribes nigrum MG=D1 şi Extract din muguri de Arin negru - Alnus glutinosa MG=D1şi Extract din muguri de Carpen- Carpinus betulus MG=D1;
  • în cazul lipsei poftei de mâncare (anorexie), cu Extract din muguri de Porumbar - Prunus spinosa MG=D1;
  • pentru susţinerea integrităţii gingivale, cu Extract din muguri de Brad - Abies pectinata MG=D1 şi Extract din muguri de Stejar - Quercus pedunculata MG=D1;
  • în nevralgie facială sau intercostală, cu Extract din muguri de Arţar - Acer campestre MG=D1.

Obs: propunerile de asocieri de gemoterapice sunt orientative şi nu exclud şi alte posibilităţi de asociere de produse, adaptate la necesităţile specifice fiecărei persoane.

Mod de administrare:
Adulţi şi copii peste 7 ani: în general, câte 6 picături, în puţină apă, de 2 ori pe zi, înainte de mese.
În caz de asociere cu ale gemopreparate, în general, 9 picături, în puţină apă, o dată pe zi, înainte de masă.
La copii între 2 şi 7 ani: în general, 3 picături, în puţină apă, de 2 ori pe zi, înainte de mese.

Durata administrării poate varia între 1-3 luni de zile. Se poate repeta administrarea după 1 sau 2 luni de pauză.
Nu se cunosc reacţii adverse sau contraindicaţii.

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Compara produse