Faunus Plant Ceai - Retete Traditionale - Renal x 180 g

Amestec din 10 plante medicinale realizat după o rețetă tradițională. Contribuie la funcționarea normală a rinichilor și a vezicii urinare.

Durata de livrare: 72 ore

Proprietăți: diuretic, antiseptic urinar, antiinflamator, crește eliminarea acidului uric, depurativ.

Recomandări: infecţii şi inflamaţii ale tractului urinar (cistite, pielonefrite), litiază urinară, piatră la rinichi, incontinență urinară, retenție urinară, răceli renale.

Contribuie la:
- funcționarea normală a rinichilor și a vezicii urinare
- favorizarea eliminării de acid uric
- eliminarea lichidelor reţinute în exces în corp

Ingrediente: Albăstrele (Centaurea cyanus) flori (10%), Cicoare (Cichorium intybus) părți aeriene (10%), Coada-calului (Equisetum arvense) părți aeriene (10%), Fasole (Phaseolus vulgaris) teci (10%), Ienupăr (Juniperus communis) fructe (10%), Limba-cerbului (Phyllitis scolopendrium) frunze (10%), Merişor (Vaccinium vitis-idaea) frunze (10%), Mesteacăn (Betula pendula) frunze (10%), Porumb (Zea mays) mătase (10%), Urzică (Urtica dioica) frunze (10%).

Mod de administrare: Infuzie – se prepară din 2 linguriţe cu plante adăugate la 200ml de apă clocotită, se menţine timp de 15min. la temperatura camerei, apoi se strecoară. Se bea câte o cană cu infuzie de 3 ori pe zi, cu 30min. înainte de mese, pe stomacul gol.

Durata unei cure obișnuite este de 2 - 3 luni. Pentru rezultate superioare, se recomandă folosirea în asociere cu Tinctura de Ienupăr Faunus Plant.

Contraindicații: Sarcină, alăptare, alergie la oricare dintre componentele produsului.

Produs 100% natural, obținut prin prelucrare manuală. Nu conţine conservanţi sau coloranţi artificiali.