Faunus Plant Ceai - Retete Traditionale - Obezitate x 180 g

Amestec din 14 plante medicinale realizat după o rețetă tradițională. Contribuie la scăderea în greutate și menţinerea unei greutăţi corporale normale prin favorizarea arderii grăsimilor, diureză și laxaţie.

Durata de livrare: 72 ore

Proprietăți: diuretic, laxativ, depurativ.

Recomandări: cure de slăbire, obezitate.

Contribuie la:
- scăderea în greutate și menţinerea unei greutăţi corporale normale prin favorizarea arderii grăsimilor, diureză și laxaţie
- detoxifierea organismului

Ingrediente:
 Afin (Vaccinium myrtillus) frunze (8%), Boz (Sambucus ebulus) părți aeriene (8%), Cicoare (Cichorium intybus) părți aeriene (7%), Coada-calului (Equisetum arvense) părți aeriene (7%), Coada-şoricelului (Achillea millefolium) părți aeriene (7%), Cruşin (Frangula alnus) scoarță (7%), Ienupăr (Juniperus communis) fructe (7%), Mesteacăn (Betula pendula) frunze (7%), Păpădie (Taraxacum officinale) frunze (7%), Porumb (Zea mays) mătase (7%), Rozmarin (Rosmarinus officinalis) părți aeriene (7%), Salcâm (Robinia pseudacacia) flori (7%), Soc (Sambucus nigra) flori (7%).

Mod de administrare: Infuzie – se prepară din 2 linguriţe cu plante adăugate la 200ml de apă clocotită, se menţine timp de 15min. la temperatura camerei, apoi se strecoară. Se bea câte o cană cu infuzie de 3 ori pe zi, cu 30min. înainte de mese, pe stomacul gol.

Durata unei cure obișnuite este de 2-3 luni, în funcție de greutatea corporală inițială și de rezultatele scontate. Pentru rezultate superioare, se recomandă folosirea în asociere cu Tinctura de Soc Faunus Plant.
Acest produs ajută şi persoanele care suferă de arterită sau de alte boli circulatorii. Pentru persoanele care suferă de obezitate pe fondul unei proaste funcţionări a glandei tiroide este indicat şi recomandat folosirea în prealabil a Ceaiului pentru glanda tiroidă şi a Tincturii de Sânziene/Drăgaică care au rolul de a regla hormonal glanda tiroidă.

Contraindicații: Sarcină, alăptare, alergie la oricare dintre componentele produsului.

Produs 100% natural, obținut prin prelucrare manuală. Nu conţine conservanţi sau coloranţi artificiali.