Faunus Plant Ceai - Retete Traditionale - Hepatobiliar x 180 g

Amestec din 17 plante medicinale realizat după o rețetă tradițională. Contribuie la funcționarea normală a ficatului și a vezicii biliare.

Durata de livrare: 72 ore

Proprietăți: tonic hepatic, hepatoprotector, coleretic-colagog.

Recomandări: hepatite acute și cronice, dischinezii biliare, ciroză hepatică, congestie și insuficienţă hepatică, fiere leneșă, strangulată, mărită, stare de greaţă și vomă, litiază biliară, balonări abdominale, ficat mărit, gură amară.

Contribuie la:

- funcționarea normală a ficatului și a vezicii biliare
- protejarea celulelor hepatice

Ingrediente:
 Anghinare (Cynara scolymus) frunze (6%), Cicoare (Cichorium intybus) părți aeriene (6%), Coada-calului (Equisetum arvense) părți aeriene (6%), Coada-şoricelului (Achillea millefolium) părți aeriene (6%), Cruşin (Frangula alnus) scoarță (6%), Frasin (Fraxinus excelsior) frunze (6%), Gălbenele (Calendula officinalis) flori (6%), Hamei (Humulus lupulus) conuri (6%), Mesteacăn (Betula pendula) frunze (6%), Mușețel (Matricaria chamomilla) flori (6%), Păpădie (Taraxacum officinale) frunze (6%), Pedicuță (Lycopodium clavatum) părți aeriene (6%), Porumb (Zea mays) mătase (6%), Rostopască (Chelidonium majus) părți aeriene (6%), Sunătoare (Hypericum perforatum) părți aeriene (6%), Trei-fraţi-pătaţi (Viola tricolor) părți aeriene (6%), Țintaură (Centaurium erythraea) părți aeriene (4%).

Mod de administrare:
 Infuzie – se prepară din 2 linguriţe cu plante adăugate la 200ml de apă clocotită, se menţine timp de 15min. la temperatura camerei, apoi se strecoară. Se bea câte o cană cu infuzie de 3 ori pe zi, cu 30min. înainte de mese, pe stomacul gol.

Durata unei cure obișnuite este de 2 - 3 luni. Pentru rezultate superioare, se recomandă folosirea în asociere cu Tinctura de Gențiană/Ghințură Faunus Plant.

Contraindicații: Sarcină, alăptare, alergie la oricare dintre componentele produsului.

Produs 100% natural, obținut prin prelucrare manuală. Nu conţine conservanţi sau coloranţi artificiali.