Dorel Plant Ceai Renal Plant (rinichi sanatosi) Dorel Plant

Fii primul care scrie un Review
Rinichi sănătoși

INGREDIENTE:

Cozi de cireşe (Prunus cerasus); Coada calului (Equisetum arvense); Splinuţă (Solidago virgaurea); Pedicuţă (Lycopodium clavatum); Coada şoricelului (Achillea millefolium); Mătase de porumb (Zea mays); Troscot (Polygonum aviculare); Turită-mare (Agrimonia eupatoria); Frunze de Mesteacăn (Betula verrucosa); Drăgaică (Galium molugo); Creţuşcă (Filipendula ulmaria); Fructe de Ienupăr (Juniperus communis); Rădăcini de Osul iepurelui (Ononis spinosa); Trei-fraţi-pătaţi (Viola tricolor)

CONTRIBUIE LA:

Dezinfectarea căilor urinare, stimulează funcţiile rinichilor.

MOD DE PREPARARE ȘI ADMINISTRARE:

Se face o infuzie din 2 linguri de amestec de plante şi 1000 ml de apă, când apa dă în clocot, se pun plantele şi se opreşte din fiert. Se lasă acoperit 15-20 minute, apoi se strecoară. Se beau 4 căni pe zi, cu 30 minute înainte de masă. Pentru un efect mai bun, la fiecare cană de ceai, puneţi o lingură tinctură de Ienupăr.

PRECAUȚII ȘI CONTRAINDICAŢII:

Nu sunt contraindicaţii.

ATENŢIONĂRI SPECIALE:

A nu se administra concomitent cu medicamente puternic diuretice (Furosenid, etc.)

AMBALAJ: 150 g

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Compara produse