Dacia Plant Calmotusin Junior Sirop cu Gust de Cirese 100 ml Dacia Plant

Fii primul care scrie un Review
Calmotusin junior sirop este un PRODUS NATURAL conceput SPECIAL PENTRU COPII pentru sustinerea respiratiei. Realizat pe baza de miere de salcam (80%), extracte de plante, uleiuri esentiale, si aroma naturala de cirese, siropul Calmotusin junior are efect EXPECTORANT SI ANTIINFLAMATOR.
Cod Produs: C4601 Ai nevoie de ajutor? 0754673925

Contribuie la

Recomandari:
  • favorizează expectorația secrețiilor bronșice,
  • susține respirația și ajută la confortul respirator.
Actiuni:
  • Expectoranta;
  • Antiinflamatoare;
  • Fluidifianta a secretiilor bronsice;
  • Antiseptica respiratorie;
  • Decongestiva la nivelul tractului respirator;
  • Emolienta;
Indicatii:
  • Tuse de diverse etiologii;
  • Bronsite acute si cronice;
  • Traheite;
  • Traheo-bronsite;
  • Stari gripale;
  • Viroze respiratorii.

DE CE CALMOTUSIN JUNIOR SIROP?
  • Conceptul special pentru COPII;
  • Gust placut de CIRESE;
  • Concentatie optimă de ingrediente active, adaptata nevoilor copiilor;
  • Este realizat din ingrediente 100% NATURALE cu puternice efecte EXPECTORANTE, FLUIDIFIANTE, DECONGESTIVE la nivelul tractului respirator; ANTIINFLAMATOARE, CALAMANTE si EMOLIENTE;
  • Foloseste la baza MIEREA DE SALCAM 80%, care combate INFLAMATIA la nivelul gatului;
  • Este realizat conform cerintelor europene de calitate si siguranta alimentara.

Mod de administrare

Copii sub 3 ani: câte 2,5 ml de sirop de 3 ori pe zi.
Copii între 3 şi 7 ani: câte 5 ml de sirop de 3 ori pe zi.
Copii între 7 şi 14 ani: câte 5-10 ml de sirop de 3 ori pe zi.

Siropul se administrează ca atare sau diluat în 50 ml de apă sau ceai (un sfert de pahar), cu 30 de minute înaintea mesei.
A se agita înainte de utilizare! Produsul poate fi utilizat maximum o lună de zile de la deschiderea flaconului.

Contraindicatii

Diabet zaharat, intoleranţă la fructoză (prezentă în mod natural în mierea de albine) și la oricare dintre componentele produsului.

Ingrediente

miere de salcâm (80%); extract din amestec de plante* (11,95%); aromă naturală de cireșe (8%); uleiuri esenţiale** (0,05%).
*amestec de plante:pătlagină (Plantago lanceolata) - frunze (30%); isop (Hyssopus officinalis) - părți aeriene (20%); nalbă-mare (Althaea officinalis) - rădăcini (20%); ciuboţica-cucului (Primula officinalis) - părți aeriene (10%); scai-vânăt (Eryngium planum) - părți aeriene (10%); lemn-dulce (Glycyrrhiza glabra) - rădăcini (5%); ghimbir (Zingiber officinale) - rădăcini (5%).
**uleiuri esenţiale: portocal-dulce (Citrus sinensis)(45%); lămâi (Citrus limonum)(35%); mentă-sălbatică (Mentha arvensis)(10%); eucalipt (Eucalyptus globulus)(10%) .

Forma prezentare: 100 ml
Produsul nu contine coloranti si conservanti.

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Compara produse