Herbagen Masca Exfolianta Ten Sensibil sau Cuperozic 50 ml Herbagen

Amestecul de ulei de jojoba si extracte vegetale, iedera si arnica are efect decongestionant, epiderma ramane foarte curata si neteda.
La comanda
Substanta activa continuta – lactat de amoniu natural – actioneaza prin exfolierea stratului de celule moarte de la suprafata epidermei, fara a traumatiza capilarele sensibile.

Recomandari:
● amestecul de ulei de jojoba si extracte vegetale, iedera si arnica are efect decongestionant;
● epiderma ramane foarte curata si neteda;
● sarurile de amoniu ale acidului lactic (L+) au de asemenea excelente proprietati de regenerarea celulara, hidratare, crestere a nivelului ceramidelor si implicit a barierei lipidice;
● stimuleaza procesul de descuamare, ceea ce duce la intensificarea regenerarii celulare si in final la disparitia ridurilor fine;
● se recomanda ca dupa indepartarea produsului de pe fata cu apa calduta sa se aplice o crema nutritiva pentru hranirea in profunzime a epidermei.

Mod de utilizare: masca se intinde pe fata (in strat mai gros pe nas, barbie, frunte) si se lasa sa actioneze 15 minute, apoi se indeparteaza cu apa calduta.

Forma de prezentare: flacon 50 g