Ayurmed Heena Revitalizant si Colorant Natural Par 100 g Ayurmed

Heena este o pudra naturala obtinuta dintr-un amestec de plante medicinale ayurvedice. Este un colorant si un reconditionant natural al parului ce confera acestuia o frumoasa si stralucitoare nuanta roscata. Prin stimularea circulatiei sanguine la nivelul radacinii firului de par si datorita efectului sau nutritiv este un revitalizant natural care ofera vigoare si stralucire parului. Are un puternic efect antiseptic care protejeaza pielea capului de infectii. Combate iritatiile pielii induse de radiatiile solare si de transpiratia abundenta. Este utila si in cazul unor leziuni cutanate usoare si arsuri de gradul I, provocate de lichide fierbinti sau flacara.

Mod de utilizare: Se iau 2-3 lingurite de pudra Heena si se amesteca cu apa calda pana se obtine o pasta apoi se lasa intre 4 si 6 ore in repaus.  Se aplica peste par si peste tot scalpul si se lasa sa actioneze pana se usuca pasta. Se clateste apoi cu apa din abundenta. Pentru a obtine o culoare roscat inchis, se prepara pasta adaugand o lingurita de ceai negru sau cafea. Se recomanda a nu se folosi samponul in ziua vopsirii.  Pentru tratarea migrenelor induse de expunerea excesiva la soare se amesteca 2-3 lingurite de Heena cu o lingurita de otet balsamic si se aplica pasta obtinuta pe pielea capului si pe frunte.

Prezentare: cutie cu 100 g pudra.