Farmec Gerovital Expert Lotiune Regeneranta Pentru Par Cu Petroleum 100 ml

Petroleumul stimuleaza circulatia sanguina la nivelul scalpului si cresterea sanatoasa a parului. Principiile active din formula au efect restructurant, dand substanta parului degradat sau deteriorat, imbunatatind aspectul estetic al parului si reducand uscaciunea acestuia. Parul degradat (uscat, devitalizat, tern) va recapata un aspect ingrijit si sanatos datorita efectelor restructurante si regenerante ale principiilor active din aceasta lotiune. Petroleumul actioneza la nivelul scalpului, stimuland circulatia, iar pe lungimea firului contribuie la hidratarea si hranirea acestuia.

Mod de utilizare:

● lotiunea se aplica cu un tampon pe scalp si pe firul de par. Se lasa sa actioneze minim 3-4 ore, apoi se spala cu samponul regenerant din gama Gerovital Tratament Expert. Se utilizeaza de 1-2 ori pe saptamana, timp de 2-3 luni;

● combate caderea parului, stimuleaza cresterea sanatoasa a acestuia, intareste structura firului de par.