Viva Natura Crema Hidratanta Matifianta pentru Ten Mixt 45 ml Viva Natura

Hidratează eficient, elimină senzaţia de piele uscată
Crema Hidratanta Matifianta Ten Mixt 45ml

Ten catifelat si luminos
Procesat la rece

Hidrateaza, hraneste in profunzime si matifiaza tenul. Contine un complex eficient de uleiuri naturale pretioase, uleiuri esentiale, extracte naturale din plante cu rol astringent si pudra de bambus.

Uleiurile naturale (migdale, rodie, chimen negru, orez brun, cocos, catina, squalane) patrund rapid in piele, au efecte antioxidante, emoliente, hidratante, imbunatatesc elasticitatea pielii si ingrijesc pielea sensibila.

Pudra de bambus regleaza hipersecretia de sebum si absoarbe transpiratia, conferind pielii efectul de matifiere. Crema ofera tenului protectie, hidratare intensa, un aspect tonic si catifelat.

Deoarece este un produs natural, in rare cazuri pot exista alergii la diferite componente din crema. Pentru siguranta recomandam sa verificati lista de ingrediente si sa testati crema pe o mica portiunede piele. Se recomanda a se pastra la loc uscat si racoros (5-25 grade Celsius), a se evita expunerea directa a produsului la razele solare.

Testat dermatologic, dar nu si pe animale.

A se consuma de preferinta inainte de data inscriptionata pe produs (lot-luna-an) si maxim 6 luni de la deschidere.

Ingrediente:

Aqua (apa), Cetearyl olivate (and) Sorbitan olivate, Sodium levulinate (and) Sodium anisate, Oryza sativa starch (pudra de orez), Prunus amygdalus dulcis oil (ulei de migdale ducli), Hidrogenated olive oil (and) olea europaea fruit oil (and) olea europaea oil unsaponifiables, Glycerine (glicerina), Lavandula angustifolia oil (ulei de lavanda), Salvia sclarea oil (ulei de salvie), Vitis vinifera seed oil (ulei de samburi de struguri), Oryza sativa bran oil (ulei de orez brun), Squalane oil, Tamarindus indica seed polysaccharide (and) Glucose, Sodium lactate (lactat de sodiu), Cocos nucifera oil (ulei de cocos), Tocopherol (Vitamina E), Hippophae rhamnoides oil (ulei de catina), Alcohol denat. (alchool etilic), Bambusa arundinacea stem extract (pudra de bambus), Nigella sativa seed oil (ulei de chimen negru), Sodium hyaluronate (acid hialuronic), Lactic acid (acid lactic), Symphytum officinale extract (tataneasa), Aloe vera callus extract, Althaea officinalis leaf extract (nalba mare), Centaurea cyanus flower extract (albastrele), Trigonella foenum-graecum extract (schinduf), Camellia sinensis leaf extract (ceai verde), Salvia officinalis extract (salvie), Humulus lupulus cone extract (conuri de hamei), Chamomilla recutita flower extract (musetel), Calendula officinalis extract (galbenele), Achillea millefolium extract (coada soricelului), Hamamelis virginiana extract (hamamelis), Centella asiatica extract (gotu kola), tamaie Boswellia serrata extract (boswellia), Azadirachta indica seed extract (neem), Sambucus nigra extract (soc), Melilotus officinalis extract (sulfina), Populus nigra bud extract (muguri de plop), Thymus vulgaris extract (cimbru), Juglans regia leaf extract (nuc), Rosmarinus officinallis extract (rozmarin), Betula pendula twig extract (mesteacan), Mentha piperita extract (menta).

Proprietăţi

· protejează filmul hidrolipidic al pielii
· tonifică şi armonizează emolierea pielii
· are efect fotoprotector, antirid şi antiaging