Cosmetic Plant Crema Antirid de Zi cu Q10 50 ml Cosmetic Plant

Noua Crema antirid de zi Q10 si ceai verde, imbogatita cu un complex mineral energizant, confera vitalitate, fermitate si hidratare tenului matur.

Recomandari:
● complexul mineral este un amestec de minerale (Ca, Mg, Cu, Zn);

● reincarcabateriile celulare ale pielii;

● previnedegradarea acidului hialuronic si a colagenului din derma;

● coenzimaQ10 impreuna cu uleiurile vegetale naturale (ulei din samburi de struguri siulei din germeni de grau), extractul de ceai verde si vitaminele A si Eformeaza un veritabil cocktail cu efect regenerant si antioxidant pentru ten;

● sistemulde filtre solare protejeaza eficient pielea de radiatiile UVA/UVB, ajutand laprevenirea aparitiei ridurilor si a pigmentarii;

● prinfolosire regulata, crema aduce un plus de vitalitate pielii;

● imbunatatesteelasticitatea si tonicitatea plielii;

● previneaparitia ridurilor si reduce ridurile existente.

Mod de utilizare: crema se aplica dimineata pe pielea perfect curata a fetei, gatului si decolteului, demachiata in prealabil cu Laptele demachiant revitalizant si tonifiata cu Lotiunea tonica revitalizanta Q10 si ceai verde. Pentru rezultate optime in ingrijirea tenului se recomanda folosirea in combinatie cu Crema antirid de noapte si Crema contur ochi din aceeasi gama.

Mod de prezentare: flacon 50 ml