Zdrovit Uronat Gold 15 cps + Emulsie Igiena Intima x 400 ml - Zdrovit

Acesta este un preparat complex care conține extract de splinuță, de frunze de mesteacan și de urzică, având actțune asupra sistemului urinar.

Durata de livrare: 24 ore

Uronat Gold 15 cps + Emulsie Igiena Intima x 400 ml

URONAT gold
este un supliment alimentar cu acțiune detoxifiantă care conține extracte de Splinută, dar și din frunze de Mesteacăn și Urzică, cu acțiune asupra sistemului urinar. Conține extracte din părți aeriene de Splinută, din frunze de Mesteacan și Urzică, care  influențează benefic sistemul urinar.
Extractul de Splinută din URONAT gold ajută la buna funcționare a sistemului urinar datorită conținutului de flavonoizi, taninuri și saponine. Extractul din frunze de Mesteacăn influențează schimbul renal de electroliti, având acțiune diuretică. De asemenea, extractul din frunze de Urzică favorizează diureză și elimină metabolitilor nocivi. Cele trei extracte intensifica fluxul sanguin la nivelul rinichilor, crescând diureza, fără să mărească și cantitatea de săruri eliminate. Efectul este amplificat de vitamina C din compoziția acestora.
Se recomanda utilizarea a 1-2 capsule URONAT gold pe zi.

Emulsie Igienă Intimă x 400 ml

Recomandată persoanelor cu tendință către probleme recurente ale tractului urinar
Beneficii:
  •  Acțiune antimicrobiană
  •  Menține pH-ul natural al zonei intime
  • Acțiune calmantă a zonei intime
  •  Protecție împotriva iritațiilor
  •  Conferă o senzație de prospețime
  •  Neutralizează mirosurile neplăcute

A fost adaugat cu succes in cosul tau de cumparaturi!

Vezi cosul Trimite comanda