Dacia Plant Tinctura Pedicuta 50 ml Dacia Plant

8,75 Lei   7,43 Lei
Tinctura de Pedicuta este o solutie hidroalcoolica obtinuta prin preparare la rece din partile aeriene ale plantei Lycopodium clavatum.
Cod Produs: P02433292 Ai nevoie de ajutor? 0754 673 925

Tinctura dePedicuta este o solutie hidroalcoolica obtinuta prin preparare la rece dinpartile aeriene ale plantei Lycopodium clavatum. Dintre produsele vegetaleadministrate pe cale orala, solutiile hidroalcoolice sunt cel mai usorasimilate de catre organism, efectul aparand la scurt timp. In comparatie cumetoda clasica de productie, Dacia Plant foloseste un procedeu de extractierepetata, care permite obtinerea unui extract hidroalcoolic cu 35% maiconcentrat.

Recomandari:
intern:

● combatealcoolismul si tabagismul.
extern:
● reduce disfunctiile articulare;
● mentine sanatatea scalpului si combate caderea parului.

Reactiiadverse: in cazurile de alcoolism si tabagism, continuarea acestorobiceiuri nocive pe perioada administrarii produsului poate genera efecteadverse violente, manifestate prin greata si varsaturi.

Contraindicatii: Sarcina, alaptare, intoleranta la oricare dintre componenteleprodusului.

Precautii: La persoanele cu sensibilitate gastrica se recomandaadministrarea produsului dupa masa.

Mod de administrare:
Uz intern: Adulti: cate o jumatate -1 lingurita de tinctura diluata in 100 mlde apa (jumatate de pahar) de 4 ori pe zi, pe stomacul gol, cu 30 de minuteinaintea mesei.
Uz extern:
● pentru reducerea disfunctiilor articulare se aplica sub forma de comprese cutinctura, care se mentin la locul afectat timp de 1-3 ore. inainteaadministrarii produsului se recomanda aplicarea locala a unei creme cu extractde plante, argila sau rasina;
● pentru mentinerea sanatatii scalpului si combaterea caderii parului sefrictioneaza pielea capului cu tinctura, de 2-3 ori pe saptamana. Produsulpoate fi administrat in uz intern pe o perioada de maxim 30 de zile, dupa carese face pauza 30 de zile.
● pentru combaterea caderii parului se recomanda asocierea tincturii depedicuta cu tinctura de mesteacan si ardei-iute (tinctura de ardei-iute nutrebuie sa depaseasca 25% din compozitia amestecului).

Mod de prezentare: Flacon de sticla de 50 ml.

Tinctura Pedicuta 50 ml Dacia Plant

A fost adaugat cu succes in cosul tau de cumparaturi!

Vezi cosul Trimite comanda

0754 673 925 contact@camaraculeacuri.ro

A fost adaugat cu succes in cosul tau de cumparaturi!

Vezi cosul Trimite comanda